top of page

Master Class:

(Soutěž, kdy všechny děti cvičí společně podle lektora, rozhodčí pak vybírají ty nejlepší cvičence)

 

 

 

 

 

Soutěžní Aerobik Master Class?

Soutěž pro cvičence, kteří dlouhodobě a pravidelně cvičí aerobik a mají chuť si zazávodit. 
Soutěž je určená pro nejširší cvičící veřejnost v kategoriích 8-10, 11-13, 14-17, 18 a více let (kategorie 5-7 let je bez určování pořadí).  
Závodník se přihlásí buď předem nebo na soutěži, zaplatí startovné,  dostane startovní číslo a nastoupí na závodní plochu (tělocvična) s dalšími závodníky ve své věkové kategorii. Dále soutěž probíhá jako lekce aerobiku, která je upravena podle příslušné věkové kategorie. Závodník se snaží co nejlépe cvičit podle kvalifikovaného lektora. Rozhodčí hodnotí jednotlivé závodníky z těchto hledisek:
Provedení – technika cvičení, forma a bezpečnost cvičení, správné a zdravotně nezávadné provedení pohybů, držení těla, vedení a kontrola  pohybů,  jejich přesnost a rozsah. Body se snižují například za poskoky prováděné pouze na špičkách, přehnané prohnutí kolen a loktů, hyperlordoza bederní páteře, zvedání ramen, kyfosa hrudní páteře, nezpevněné držení těla, povolené svalstvo paží …
Prezentace – výraz vyjadřující zájem o cvičení, pozitivní emoce, smělost, kontakt s diváky a rozhodčími po celou dobu závodu.
Schopnost zachycení předvedeného – pohotovost zachytit přesně a rychle pohyby předváděné lektorem, motorickou paměť.
Vzhled závodníka – fyzická konstituce musí vypadat zdravě a sportovně.
Výstroj závodníka musí odpovídat požadavkům na výstroj cvičenců aerobiku tj. aerobní obuv, oblečení umožňující kontrolu pohybů rozhodčím (přiléhavé), vlasy musí být upraveny, šperky a jiné doplňky nejsou povoleny. Závodnici jsou před závodem povinni zkontrolovat výstroj, zejména upevnění startovního čísla a zavázání tkaniček u bot. 
 

Závody Master Class nejsou povinné, ale velice je doporučujeme. 

Pokud se chcete závodů účastnit, můžeme Vás přihlásit za oddíl, nebo se na závod můžete přihlásit individuálně.Neváhjte se na nás obrátit. 

 

 

 

- pěkný vlastní dres, nebo pěkné oblečení na cvičení

- vhodnou sportovní obuv

- dostatek pití a malou svačinu

- oddílovou teplákovku a tílko

- peníze na startovné

- kartičku VZP

- malý ručník

- kapesníky a vlhčené ubrousky

- Vhodný je také pěkný účes, u starších kategorií i jemné líčení.

- viz termíny závodů

 

 

 

 

 

Termíny:

Co s sebou?

Co je SAMC?

bottom of page